البسه هوشمند

با همه‌‌گیر شدن اینترنت و ماشین‌های هوشمند و ربات‌ها، فناوری جزوی از زندگی انسان‌ها شده و عملاً انسان را به اشیایی تبدیل کرده که تحت کنترل سیستم‌های کنترل و نظارت الکترونیک خواهند بود. در این میان استفاده از لباس‌‌ها نیز تحول بسیاری به خود دیده است. در گذشته استفاده‌‌ی انسان از لباس محدود به محافظت بدن از سرما و آفتاب بود اما با فرا رسیدن تکنولوژی، شاهد عرضه لباس‌‌هایی بودیم که الیاف و پارچه پیشرفته در آن به کار برده می‌شد. تی‌شرت‌هایی برای کنترل ضربان قلب، کیف‌های دستی دارای بلندگو و ساعت‌ها و مچ‌‌بندهای هوشمند برای کنترل سلامتی از جمله فناوری‌‌های پوشیدنی هستند که در سال‌های اخیر شاهد عرضه آن‌‌ها به بازار بودیم.

برخی از لباس‌‌های هوشمند نیز قابلیت گرم‌‌کنندگی و سردکنندگی را دارند. بدین صورت در زمستان و در مواقع سرد سال دیگر نیازی به پوشیدن چند دست لباس و یا استفاده لباس‌‌های گران قیمت نیست و می‌‌توان با داشتن یک لباس هوشمند تا حد بسیار مناسبی بدن خود را گرم نگه داشت. در فصل گرما نیز افراد با در اختیار داشتن این دسته از البسه هوشمند می توانند از سیستم سرمایشی جاسازی شده در آن بهره‌‌مند شوند.

لباس‌‌های گرمایشی هوشمند امروزه بازار بسیار وسیعی را بر عهده دارند و روزبه‌‌روز از لحاظ تکنولوژیک در حال پیشرفت هستند که امکان بومی سازی این محصول برای ما وجود دارد.